PIR PANELY A ICH VYUŽITIE V DOMOCH

PIR PANELY A ICH VYUŽITIE V NÍZKOENERGETICKÝCH DOMOCHNízkoenergetické domy sú veľmi žiadané, nakoľko svojím majiteľom dokážu ušetriť značnú časť pravidelných výdavkov. Okrem iných prostriedkov, na zníženie spotreby energie, sú postavené hlavne na kvalitnej tepelnej izolácii. Ako ju zabezpečiť tak, aby sa predišlo vzniku tepelných mostov a úniku tepla z interiéru?

Prečo sendvičové panely PIR?

Jednou z najideálnejších možností, po ktorej pri stavbe nízkoenergetického domu môžete siahnuť, sú sendvičové panely PIR. Ich jadro je vytvorené z polyizokyanurátovej peny s kovovým opláštením, ktoré je na trhu možné dostať vo viacerých hrúbkach, pričom platí, že čím hrubšia je jeho vrstva, tým vyšší je tepelný odpor PIR panelov.

Flexibilné k technickým požiadavkám

Či už ide o rozmer alebo spôsob inštalácie, PIR panely ponúkajú pestré možnosti využitia. Aj vďaka tomu svoje uplatnenie okrem opláštenia nájdu aj pri izolácií podláh alebo pivníc, stropov a dokonca i striech. Inštalácia PIR panelov je navyše jednoduchá a rýchla - montovať ich môžete počas celého roka, či už zvislo alebo vodorovne.

Šetria náklady aj starosti

Investícia do PIR panelov je výhodná nielen z ekonomického hľadiska. ​​Majitelia moderných nízkoenergetických domov s vyššími požiadavkami na funkčnosť stavby budú z ich vlastností nadšení! Okrem toho, že neabsorbujú vodu, sú odolné aj voči akýmkoľvek škodcom či plesniam. PIR panely sa hrdo radia medzi najbezpečnejšie sendvičové panely vôbec!


Ich použitím pri stavbe domu sa dokážu výrazne znížiť náklady na energie počas zimných mesiacov, ale aj počas leta. V neposlednom rade sú PIR panely aj ekologickou voľbou - zníženie spotreby energií má totiž vplyv aj na uhlíkovú stopu celej domácnosti a tým pádom aj na životné prostredie. Dokonca je tento druh sendvičových panelov možné aj recyklovať!

Pokiaľ máte viac otázok k benefitom sendvičových panelov alebo máte záujem o realizáciu projektu či rekonštrukciu, kliknite na web www.juniksj.sk a nechajte si poradiť od profesionálov.

Zdroj: Pozemky.sk - partnerský článok